NETIQUETE

1.Nevēlami ir likt chatā ar HTML komandēm 1) jebkurus lielus objektus (> 25 000 bites), 2)objektus no ārzemju serveriem. Daudziem chatistiem ir jāmaksā par ārzemju trafiku atsevišķi. Netērējiet lieki svešu naudu, ja vēlaties parādīt kādam objektu no ārzemju servera, ievietojat linku (sk.2)

2. Kā labāk rakstīt chatā - latviešu valodā transliterējot, vai arī literāri (ar garumzīmēm utt.)? Jautājums paliek katra paša izvēlē. Tiesa, ne visiem kompjūteri ir sagatavoti latviešu valodai, it sevišķi ārzemēs. Acīmredzot nebūtu prātīgi likt latviešu garumzīmju utml. burtus nikā, jo tie kuriem nebūs latviešu valoda datorā, nevarēs jūsu niku uzrakstīt pareizi un attiecīgi viņu teikto jūs neredzēsiet My Chatā.

3. Netiek atzīta lieka rakstīšana ar lieliem burtiem (Caps Lock) – tas tiek uztverts kā klaigāšana.

4. Sexchatā tāpat kā citos chatos, netiek pieïauts flood - bezjēdzīga vietas aizņemšana ar tekstu vai ko citu.

5.Sexchatā netiek atzīta lamāšanās.

6. Vēlams katra sakāmā sākumā uzrakstīt, kam ir adresēts dotais teksts.

7. Sākot savu tekstu ar “visiem” jūsu rakstītais parādīsies visu chatistu My Chatā. Bet ieteicams pārdomāt, vai vairums tiešām interesēs jūsu sacītais.

8. Sexchatā netiek pieļauta chatošana ar citu chatotāju nikiem tādā vai savādākā veidā.

9. Sexchatā ir admini, kas var banot pēc saviem ieskatiem (kas gan balstās galvenokārt uz netiquete). Ieskati adminiem gan ir ārkārtīgi demokrātiski, tamdēļ izpelnīties iekļaušanu Black listē var tikai par īpašiem “nopelniem” (piemērus sk. Black List). Banotais netiek izmests no chata pavisam, tikai tiek liegta iespēja uz laiku pēc admina ieskatiem rakstīt chatā.

atpakaļ